Desková hra Drum Roll

Akce Tip
Značka: Artipia Games
999 Kč –30 %
285 deskova hra drum roll
999 Kč –30 % 699 Kč
Skladem
Můžeme doručit do:
5.12.2022

Drum Roll je desková hra, která vás zavede do cirkusu! Každý hráč se zhostí role principála na začátku 20. století a jeho cílem je mít ten nejlepší cirkus v Evropě. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

V deskové hře Drum Roll cestují hráči coby majitelé cirkusů po evropských městech a snaží se svou show oslnit publikum. Cesta ke slávě není snadná - musí najímat umělce a poskytovat jim vhodné zázemí. Navíc v každém městě je poptávka po jiné podívané.
Během hry hráči uspořádají celkem tři představení, každé v jiném městě. Jejich cílem je získat co nejvíce bodů prestiže. Každé představení vyžaduje pečlivou přípravu - ta může trvat pět, ale i sedm kol. Vtipné je, že o tom, zda jsou již hráči na představení dostatečně připraveni, se hlasuje.

V přípravné fázi hráči primárně volí mezi akcemi, které chtějí v danou chvíli provést. Akce obsazují na společné hrací desce svými třemi žetonky. Volit mohou mezi:

nákupem kostiček, které symbolizují požadavky umělců. Kostiček a potažmo požadavků je celkem pět druhů, přičemž každý umělec má tři specifické potřeby. Uspokojení umělcových potřeb je poměrně důležité, protože pouze spokojený umělec je schopen podat odpovídající výkon. Podaří-li se umělci poskytnout takové podmínky, že po jeho výkonu následuje potlesk ve stoje, znamená to pro hráče vysoké zisky.
prodejem vstupenek. Podle počtu prodaných vstupenek hráč získává mince.
investicí. Hráč si může za minci koupit investiční kartu. Ta mu přinese buď okamžitou výhodu nebo body na konci hry.
nájmem umělců. Umělce si lze najmout za mince. Jejich nabídka je však pro každé kolo omezená, na druhou stranu jejich cena s každým kolem klesá.
nájem pomocného personálu. Jejich nájem funguje jako nájem umělců. Personál přináší cirkusu dlouhodobé výhody.
Jakmile jsou umělci dostatečně připraveni, nastává zlatý hřeb večera - představení. Představení by mělo pro hráče znamenat výnos. Nicméně se rovněž může stát, že bude ztrátové. To když nebyl naplněn žádný z umělcových požadavků (nedostal ani kostičku). V takové situaci je umělec okamžitě propuštěn, hráč musí zaplatit odstupné ve výši jeho ceny a navíc ztratí jeden bod.
Každý umělec přináší hráči jiný druh výnosu. Může jít o peníze, kostičky či možnost platit sníženou či žádnou mzdu. Pokud navíc umělec podal výkon nejvyšší, může se hráč rozhodnout vyměnit výnos za vítězné body. Bonusové body hráč získá, pokud naplnil očekávání publika města, ve kterém se právě nachází, a předvedl právě ony umělce, které zde chtělo vidět. Dávku dalších bonusových bodů hráči navíc získávají po třech odehraných představeních, kdy hra končí.
Po každém představení je samozřejmě třeba zaplatit všem zaměstnancům - umělcům i pomocnému personálu. Pokud se hráči stane, že nemá na gáže peníze, je tvrdě potrestán ztrátou vítězných bodů.

Drum Roll je hra, která rozhodně stojí za povšimnutí. Klasický worker placement je zde podpořen skvělou grafikou, která opravdu ladí atmosféru a dodává tu správnou cirkusovou náladu.

Hra neobsahuje česká pravidla.

Kompletace

1 karta pro účinkujícího
30 žetonů na slevu
1 kolo, 1 show žeton
52 žetonů peněz
13 hracích dílků maringotek
4 pomocné karty pro hráče
1 hlavní hrací deska
4 hrací desky se šapito (pro každého hráče 1)
125 kostek zdrojů (25 v každé barvě)
8 kostek na skóre a vstupenky (po 2 v každé barvě)
13 karet zaměstnanců
45 karet umělců
30 karet pro investování
12 akčních žetonů (po 3 v každé barvě)
5 hrací dílků regionů
1 hrací dílek pro začínajícího hráče
Pravidla v angličtině, němčině a francouzštině

Videonávod

Doplňkové parametry

Kategorie: Ekonomické hry
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 1.5 kg
Základní hra / rozšíření: Základní hra
Minimální věk: 12
Jazyk hry: Bez textu
Jazyk pravidel: Anglický, Německý, Francouzský
Minimální počet hráčů: 2
Maximální počet hráčů: 4
Herní doba: 90 - 120
Autor: Dimitris Drakopoulos