Karetní hra Evoluce: O původu druhů

Akce Tip
Značka: Pexi
299 Kč
Skladem
Můžeme doručit do:
30.6.2022

Karetní hra vymyšlená ruským vědcem - biologem založená na teorii Charlese Darwina o evoluci. Hráči tvoří  různá zvířata a přidávají jim takové vlastnosti, které budou nejlepší pro přežití.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Detailní popis produktu

Karetní hra vymyšlená ruským vědcem - biologem založená na teorii Charlese Darwina o evoluci. Hráči tvoří  různá zvířata a přidávají jim takové vlastnosti, které budou nejlepší pro přežití.

Hráči začínají se 6 kartami v ruce, na rubu je obrázek ještěrky-zvířete a líc obsahuje 1-2 vlastnosti. Každé kolo má 4 fáze:

1. Vývoj: hráč může vyložit 1 kartu jako zvíře rubem nahoru, nebo využít jednu z vlastností na kartě a zasunutím k již vyloženému zvířeti toto vylepšit. Vlastnosti jsou např. Masožravost, Plavání, Ostré vidění, Jedovatost, Parazit a další. Tato fáze ještě může mít více kol v závislosti na počtu karet, které mohou a chtějí hráči vyložit.

2. Stanovení množství potravy: hází se kostkou a určí se množství potravy, které bude k dispozici pro dané kolo. Příslušný počet jídla se nachystá.

3. Krmení: hráči si střídavě rozebírají jídlo podle počtu zvířat a podle dalších vlastností. Masožravci mohou také zaútočit na jiné zvíře. Jídlo se nedá nabrat do zásoby, ledaže zvíře má vylepšenou schopnost uchovávat zásobu jídla díky tukové tkáni. Některé vlastnosti mohou také nároky na potravu zvyšovat.

4. Zánik a dobírání: na začátku této fáze umřou hráči všechna zvířata, která nejsou plně nakrmena. Majitel shrne karty zvířete se všemi vlastnostmi a odhodí je na svůj odkládací balíček. Každý hráč pak dostane nové karty do ruky podle počtu svých živých zvířat + 1 navíc.

Konec hry: Hra končí, když dojde dobírací balík karet. Získávají se 2 body za živá zvířata, 1b za jejich vlastnosti a bonusové body za zvláštnosti. Hráč s nejvíce body vyhrává.

Hra je určena pro 2-6 hráče od 12 let

Kompletace

  • 84 karet živočichů a vlastností
  • 25 žetonů potravy a tukových zásob
  • 2 šestiboké hrací kostky
  • český a slovenský návod ke hře

Doplňkové parametry

Kategorie: Karetní hry
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 1 kg
Základní hra / rozšíření: Základní hra
Minimální věk: 12
Jazyk hry: český, slovenský
Jazyk pravidel: český, slovenský
Minimální počet hráčů: 2
Maximální počet hráčů: 4
Herní doba (minut): 30
Autor: Dmitry Knorre, Sergey Machin

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení